Z nadzieją zmartwychwstania informujemy, że we wtorek 27 sierpnia 2024 r. w 62. roku życia i w 36. roku kapłaństwa zmarł ks. Zygmunt Jończyk, kapłan diecezji gliwickiej, ostatnio mieszkaniec Domu Kapłana w Wiśniczach, który wspierał duszpastersko kapłanów naszej diecezji, posługując m.in. w parafii Wniebowzięcia NMP w Zębowicach.

***

Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce w piątek 30 sierpnia br. o godz. 11.00 w parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich. Uroczystości rozpoczną się w kaplicy przedpogrzebowej, po czym kondukt uda się do piekarskiej bazyliki, gdzie zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa.

***

Polecajmy śp. ks. Zygmunta Bożemu Miłosierdziu:

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Zygmunt, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.