Ks. Mateusz Kozielski, sekretarz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w diecezji opolskiej, zaprasza na Dzień Skupienia Stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z Diecezji Opolskiej, który odbędzie się w sobotę 20 czerwca w Opolu.
W programie:
godz. 14.00 – zawiązanie wspólnoty (sala w Domu Katechetycznym przy parafii katedralnej),
godz. 14.30 – Msza św. pod przewodnictwem biskupa Waldemara Musioła (w opolskiej katedrze),
godz. 15.30 – warsztaty ikonograficzne (sala w Domu Katechetycznym przy parafii katedralnej);
godz. 19.00 – udział w procesji z kopią cudownego obrazu Matki Bożej Opolskiej i w Nieszporach.

Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny zapraszają na Nieszpory papieskie w 43. rocznicę pobytu papieża Jana Pawła II na Górze Świętej Anny, które odbędą się w niedzielę 21 czerwca o godz. 14.00 w Bazylice Świętej Anny. Diakonię muzyczną podejmie Chór Bazyliki Świętej Anny i Orkiestra Parafialna z Góry Świętej Anny.

Duszpasterze Bractwa św. Józefa zapraszają na wiosenne spotkania formacyjne, które odbędą się na przełomie maja i czerwca.
Harmonogram spotkań:
- 19 maja (wtorek) o godz. 18.00 w parafii św. Franciszka z Asyżu w Borkach Wielkich – dla rejonu Zawadzkie;
- 25 maja (poniedziałek) o godz. 17.00 w parafii św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie – dla rejonu Nysa;
- 27 maja (środa) o godz. 17.30 w parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Steblowie – dla rejonu Krapkowice;
- 27 maja (środa) o godz. 17.15 w parafii św. Jana Chrzciciela w Ozimku – dla rejonu Jełowa;
- 27 maja (środa) o godz. 17.30 w parafii św. Tomasza Apostoła w Kietrzu – dla rejonu Głubczyce i Racibórz;
- 29 maja (piątek) o godz. 18.00 w parafii św. Józefa w Opolu-Wrzoskach – dla rejonu Opole-Wrzoski;
- 3 czerwca (środa) o godz. 17.30 w parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach – dla rejonu Opole-Szczepanowice;
- 8 czerwca (poniedziałek) o godz. 18.00 w parafii św. Nawiedzenia NMP w Łączniku – dla rejonu Głogówek;
- 9 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Radoszowach – dla rejonu Kędzierzyn;
- 10 czerwca (środa) o godz. 18.00 w Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie – dla rejonu Prudnik-Głuchołazy;
- 16 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 w parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich – dla rejonu Jemielnica.
W programie spotkania: Msza św. w intencji członków Bractwa, konferencja o Roku Świętego Franciszka, nabożeństwo majowe lub czerwcowe ofiarowane w intencjach poleconych, a także braterskie spotkanie.
Duszpasterze zapraszają członków Bractwa, zwłaszcza nowo przyjętych, a także sympatyków i zainteresowanych wspólnotą.
Tegoroczne rekolekcje Duszpasterstwa Muzyków Kościelnych Diecezji Opolskiej odbędą się w dniach 30 czerwca-2 lipca w Ośrodku Edukacyjno-Formacyjnym w Pławniowicach.
Rozpoczęcie rekolekcji zaplanowano na wtorek, 30 czerwca, o godz. 14.00 (kawa powitalna). Zakończenie nastąpi w czwartek, 2 lipca, po obiedzie o godz. 13.15.
Rekolekcje poprowadzi ks. Daniel Bembenek, ceremoniarz katedry gliwickiej.
Koszt udziału wynosi 550 zł.
Ze względu na konieczność przygotowania obiektu do konkretnej liczby uczestników, zapisy trwają do 20 czerwca. Organizatorzy proszą o przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Duszpasterze Diecezjalnego Sanktuarium św. Józefa w Jemielnicy zapraszają na comiesięczne czuwania pt. „Jemielnickie wieczory ze św. Józefem”, które odbędą się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy w następujące piątki pierwszej połowy 2026 r.: 23 stycznia, 20 lutego, 20 marca, 24 kwietnia, 22 maja, 19 czerwca.
W programie: katecheza o św. Józefie, adoracja Najświętszego Sakramentu (w lutym i marcu „Droga Krzyżowa dla zabieganych”), Msza św. w powierzonych intencjach.
