Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza na Akatyst ku czci Bogurodzicy w wykonaniu żeńskiego chóru Opolienses Puellae Cantantes oraz solistów DIMK. Wydarzenie odbędzie się pod dyrekcją Eweliny Szendzielorz, przy akompaniamencie Stefanii Kazany-Burczyk. Akatyst zostanie wykonany 7 czerwca o godz. 15.00 w kościele pw. św. Rocha w Dąbrówce Górnej.

Siostry Szensztackie serdecznie zapraszają na wspólne świętowanie Jubileuszu 100-lecia powstania Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi, które odbędzie się 7 czerwca w Opolu-Winowie.
Punktem centralnym będzie Eucharystia pod przewodnictwem bp. Rudolfa Pierskały.

Wydział Duszpasterski oraz Wydział Gospodarczo-Finansowym Kurii Diecezji Opolskiej zapraszają na spotkanie formacyjno-szkoleniowe dla członków Parafialnych Rad Ekonomicznych, które odbędzie się w sobotę 30 maja. Rozpoczęcie o godz. 10.30 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu.
W programie spotkania: Msza św. pod przewodnictwem biskupa opolskiego Andrzeja Czai, prelekcje (m.in. o ochronie i konserwacji zabytków, aktualnych wyzwaniach gospodarczych, administracyjnych i ekonomicznych parafii), przerwa na skromny lunch (kawa, herbata, ciasto, ciepły posiłek) i nabożeństwo o powołania do służby w Kościele.
Spotkanie potrwa ok. 4 godzin.
Ks. Jan Polok, diecezjalny duszpasterz rolników, zaprasza wszystkich rolników oraz księży, na Msze św. z okazji Dnia Modlitw o Błogosławieństwo Boże i Dobre Urodzaje, który przypada w Święto NMP Matki Kościoła (tzw. drugi dzień Zielonych Świąt), w poniedziałek 25 maja.
Eucharystie będą sprawowane w następujących miejscowościach:
- Kamień Śląski, kościół parafialny pw. św. Jacka – godz. 10.00 (rejon opolski);
- Gościęcin, kościół pątniczy pw. św. Brykcjusza – godz. 10.00 (rejon kędzierzyńsko-kozielski);
- Olesno, kościół pątniczy pw. św. Anny – godz. 10.00 (rejon kluczborski);
- „Szwedzka Górka”, kościół pątniczy pw. Matki Bożej Bolesnej – godz. 11.00 (rejon nyski);
- Pietrowice Wielkie, kościół pątniczy pw. Świętego Krzyża – godz. 15.00 (rejon raciborski).
Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza wszystkich diecezjan, a zwłaszcza członków wspólnot, ruchów, grup i stowarzyszeń, do udziału w czuwaniu modlitewnym, które odbędzie się w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (23 maja) w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Rozpoczęcie o godz. 18.00.
W programie: zawiązanie wspólnoty, konferencja, Msza św. pod przewodnictwem biskupa opolskiego Andrzeja Czai, agapa, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia.
